Jak dopadlo testování samozavlažovacího truhlíku Berberis? Přečtěte si recenze a zkušenosti vybraných testerek

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotili
5
9x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 26. 4. 2020
do 17. 5. 2020


Samozavlažovací elegán

To je pestrobarevný truhlík Berberis. Moderní a důmyslné zpracování truhlíku navrhli mladí čeští designéři ze studia WRKS. Truhlík je kompletně vyráběn v srdci Vysočiny v Novém Veselí ve společnosti Plastia. V nabídce je ve dvou velikostních variantách a v šesti barevných kombinacích s netradičně barevnou samozavlažovací vložkou.

Zalévání je prostě dokonalé

Berberis má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, díky kterému poznáte až přijdete ten správný čas dolít vodu i dostatečně velký otvor pro lití. Berberis 60 pojme 4 litry vody a 11 litrů substrátu. Když přijdou velké deště nemusíte se o rostliny bát, díky odtokovému otvoru přebytečná voda vyteče a rostliny neuhnijí a vodu nemusíte složitě vylévat. K truhlíku patří též praktická vrchní sponka, která zabrání otevírání osázeného truhlíku.

Truhlík je samozavlažovací, takže rostliny zaléváte až 3x méně často. Rostliny si vláhu berou přes knoty, přesně tehdy, když to potřebují, jsou pak méně „stresované“ a lépe prospívají.


Kovové háky

K testování jsou dodány i praktické kovové háky, díky kterým můžete truhlík zavěsit na zábradlí balkonu. 

Truhlík se ale může stát i ozdobou vašich oken nebo terasy.

Do truhlíku můžete nyní vysadit jarní květy, cibuloviny, až odkvetou můžeme truhlík využít na pěstování salátů, jahod, papriček a nebo okrasných letniček. Více informací najdete TADY.

Hodnocení
9
avatar
Natálie
S truhlíkem Berberis se mi sázelo jedna báseň. Truhlík obsahuje jednoduchý návod pro každého. Barevná kombinace truhlíku vypadá na mém parapetě skvěle a nadčasově. Truhlík se bude lehce udržovat a nemusím se každý den starat, jestli mají kytky dost vody, truhlík se o ně postará sám.
příloha příloha
klad lehkost truhlíku
klad snadné zalévání
klad barevná kombinace
klad jednoduchý návod
klad odtokový otvor super pomocník
klad s hladinoměrem nikdy své kytky nepřeleji
klad x
avatar
Šárka
Samozavlažovací truhlík Berberis má krásný design a systém samozavlažování je propracován do detailu. Já jsem ho osázela bylinkami, vláhu si berou přes knoty a když hodně prší, tak přebytek vody odteče. Hladinoměr je dobrá věc, truhlík naplním 4 litry vody a už pouze kontroluji, aby voda neklesla pod 1 litr. Truhlík mám umístěný na terase, tak jsem bohužel nevyužila háky na zavěšení. Moc se mi líbí i barevná kombinace vložky a obalu a oceňuji snadnou manipulaci.
příloha
klad snadná manipulace
klad design
klad propracovaný systém zavlažování
klad Žádné zápory jsem nezjistila
avatar
Petra
Samozavlažovací truhlík Berberis je pro mé kytky záchrana. Zapomínám je zalévat, anebo je naopak přelévám. Jediné, co teď musím, je zkontrolovat jednou za pár dní hladinu vody a vodu dolít. Navíc má truhlík příjemný hezký design, a tak mi nevadí ho mít venku na balkoně ani uvnitř na parapetu. Za mě je truhlík skvělé řešení pro ty, kdo má rád květiny, ale neumí (nebo nestíhá) se o ně každý den starat.
příloha
klad Snadný návod na použití
klad Přehledná měrka vody
klad Truhlík je vyrobený z pevných kvalitních plastů
klad Možnost zavěšení na háky
klad Hezký design
klad Když je truhlík naplněný zeminou i vodou, je těžký na přenos.
avatar
Věra
Truhlík se mi moc líbí,je lehký,barevná kombinace vyhovující,hladinoměr splňuje svůj účel-mám dobrý přehled o zavlažení.Truhlík jsem osadila bylinkami,abych je měla vždy při ruce.Pouze jsem nemohla využít závěsné háky,protože mám širší zábradlí.
příloha
klad barva
klad lehkost
klad manipulace
klad zavlažovací systém
klad rozměr závěsných háků
avatar
Kamila
Samozavlažovcí truhlík Berberis je naprosto skvělý. Byla jsem nadšená hned první minutu, kdy mi ho přivezl kurýr. Nadčasový design, kvalitní provedení, propracovaný do posledního detailu. Velký objem, do kterého se snadno vejdou různé rostliny. Já si pro letošní sezónu vybrala Jiřiny a už se moc těším, až si truhlík pověsím na novou pergolu. Háky byly součástí balení a jsou velmi pevné.
příloha
klad Design
klad Kvalita
klad Velikost
klad Pevné, stabilní háky
klad Dostatečně velký prostor pro zalévání
klad Líbí se mi všechno
avatar
Lenka
Truhlík je moc hezky designově navržen. Líbí se mi kombinace vnější bílé barvy a vnitřní zelené. Myslím, že tato barevná kombinace se hodí skoro do jakékoliv interiéru.či exteriéru. Zavlažovací systém truhlíku je také ok, chválím především možnost nechat truhlík volně odkapávat pokud je v exteriéru. Na truhlík, respektivě hladinoměru je jasně vidět, kolik vody se v něm nachází a kdy je potřeba vodu dolít. Hladinoměr jinak neruší design truhlíku.Truhlík je při manipulaci lehký, i osázený truhlík se dá v pohodě přenést či zavěsit. Velkou výhodu vidím také v možnosti zavěšení truhlíku třeba na zábradlí, háky jsou součástí balení. Já si do truhlíku zasázela bylinky a truhlík zavěsila o paletu na mé prozatimní zahradě. Pokud přemýšlíte jaký samozavlažovací truhlík si pořídit, určitě doporučuji truhlík Berberis.
příloha příloha
klad design
klad barvy
klad velikost
klad háky na zavěšení
klad hladinoměr
klad nic
avatar
Aneta
Nejdříve jsem moc nechápala, jak truhlík složit, ale pak jsem na to přišla. Hned jsem do něj zasadila rajčata Chery a feferonky. Na truhlíku se mi líbí jak je pevný, jakou má velikost a hlavně barva perfektně ladí s naším okolím.Tento produkt bych doporučila všem, protože je na něm skvělé, že ho jednou zalijete a máte na chvíli klid a nemusíte se bát, že by vám rostlinky uschly (prakticky skoro žádná práce).
příloha příloha
klad barva
klad struktura
klad velikost
klad možná by měla být trošku levnější
klad háky by mohly být trochu širší
avatar
Lada
Samozavlažovací truhlík Berberis je skvělý. Krásně designově vyvedený, příjemně kombinované barvy a elegantní tvar. U každého truhlíku je jednoduchý návod i s kresbou, jak jednotlivé komponenty poskládat, aby byl truhlík funkční. Vzhledem ke dvěma velikostem a možnosti závěsného mechanismu na balkón si určitě vybere každý. Ať už chce truhlík jen tak postavit na parapet, nebo právě ozdobit balkón či terasu. Vzhledem k množství vody, které truhlík pojme, bude určitě každému šetřit čas a starosti o květiny v horkém létě. Doporučuji!
příloha
klad dobrá velikost
klad lehký
klad barevné provedení
klad praktičnost
klad závěsný mechanismus
klad nic
avatar
danda
Truhlík je skvělý! Velice se mi líbí jeho design i velikost. Hladinomer ukazuje bez problému kolik je tam vody a neni tedy potřeba zalivat každý den. Velká výhoda je i to, že si ho můžete diky hákům zavěsit na zábradlí nebo plot. Truhlík Berberis je opravdu vynikajícím pomocníkem pro lidi, kteří mají hektický život a nezvládají zalívat každý den. Opravdu doporučuji a určitě si zakoupim i další. :-)
příloha
klad Velikost
klad Design
klad Závěsné háky
klad Hladinoměr
klad Odtokový otvor
klad Nic